top of page

Sztuka w trudnym czasie.

Podsumowanie działań pracowni APA Loft 19

w 2020 roku

IMG_5516.jpg

Minął rok 2020. Pod każdym względem i dobrym i niepokojącym - niepowtarzalny.  Był to rok zaskakująco bogaty w wydarzenia.

Pomimo pandemicznych ograniczeń, obostrzeń i kwarantanny to był kolejny rok wytężonej pracy w  Autorskiej Pracowni Artystycznej  APA Loft 19.

Już od początku roku 2020 Galeria ROSSOCINABRO z Rzymu zaczęła cykl wystaw w ramach współpracy z polskim artystą i pomimo niekorzystnej sytuacji z powodu pandemii wystawy  odbywały się tradycyjnie i w trybie online.

  • ON EARTH AND ELSEWHERE – luty 2020

  • LIKE THIS AND LIKE THAT - marzec 2020

  • TO BE CONTINUED – kwiecień 2020 ( wystawa pod egidą Rossocinabro w Tokio)

  • MORE IS MORE – wrzesień 2020

  • PERMANENT IS NOWHERE - październik 2020 (w ramach RAW - ROME ART WEEK)

W maju  została odwołana i przeniesiona  na 2021  planowana od roku wystawa polskich artystów w Galerii Art Nou Milleni w Barcelonie. Jolanta Caban, Alina Picazio, Marzanna Wróblewska, Grzegorz Mroczkowski i Przemko Stachowski pt. INTUICJA I GEOMETRIA. Kuratorem wystawy jest ten ostatni. Do grupy dołączy w tym roku Ewa Köhler Mikowska Zamojska. Następny termin w poszerzonym składzie to 14 maja 2021.

W tym czasie artysta nawiązuje współpracę z kolejną Galerią ARTE BORGO  z Rzymu, co zaowocowało wystawą HUMAN PERCEPTIONS w CoGaleries w Berlinie – październik 2020. Galeria zaproponowała twórcy współpracę w 2021 roku.

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem było zaproszenie  Przemko Stachowskiego do udziału w Targach Sztuki  ART 3f w Monaco (Artykuł w ROYAL MONACO)  przez Galerię Art Queen Studio z Padwy w sierpniu 2020 i na wystawę  EMOTIONAL DYFFUSION  w  Padwie – październik 2020.  Galleria Art Queen Studio to kolejna propozycja współpracy na przyszłe lata.

Z całą pewnością wisienką na torcie w roku 2020 była nominacja do International Prize ARTIST OF THE YEAR 2020 w Monreale na Sycylii.

 Przemko Stachowski mówił:

"Jestem zaszczycony tą nominacją. I tak oto dotarły do mnie albumy, statuetka i Art International CONTEMPORARY Magazine poświęcony tej nagrodzie i nominacjom."

Autorami tej edycji są Francesco Saverio Russo i Salvatore Russo. Wydano w ART NOW. Palermo 2020

Ciekawostką jest fakt, że w albumie International Prize ARTIST OF THE YEAR 2020 znalazła się reprodukcja obrazu pt. REZONATOR II o wielkości 8m x 2m, który powstał w 2016 roku w miejskim parku w Sochaczewie i był malowany publicznie, na żywo.

Konsekwencją tej nominacji było zaproszenie  artysty do udziału w edycji  THE GREAT ENCYCLOPEDIA OF INTERNATIONAL ART  oraz  THE GREAT BOOK OF MASTERS -  ART UNIVERSAL 2020

Pełen nadziei rok  2021 Przemko Stachowski ma już wypełniony całkowicie planami wystaw w  Barcelonie, Rzymie, Padwie, Wiedniu, Monachium i in.

Artysta liczy również na to, że uda się nam spotkać  na wystawach w rzeczywistości   jeszcze tego roku.

Trudno sobie wyobrazić jak bardzo w tym trudnym dla wszystkich czasie taki rozwój sytuacji wpłynąć może na poziom motywacji do działania. Przed nami rysuje się przyszłość pełna nadziei na zmiany a opisany powyżej casus może być dla wielu wsparciem motywacyjnym.

Trzeba działać i tworzyć w każdym czasie.  

Niech 2021 przyniesie pozytywne dla wszystkich zmiany.

A.Z.

Czytaj cały artykuł pod linkiem:

Sztuka w trudnym czasie

bottom of page